"Přátel si važ, a kdo se osvědčili, ty hákem z oceli si připni k srdci." (William Shakespeare)

Září 2008

Portrét - kresba

30. září 2008 v 18:00 | Mikey.88 |  Kreslířská tvorba
Dne 23.9.2008 jsem nakreslil tento portrét. Byl na objednávku vytvořen podle fotky :) Jsme na něj docela hrdý protože je v něm vidět podoba s originální tváří. Dokončen po třech hodinách :D
formát A4

Kopírování pouze se souhlasem autora :)

Portrét oka - kresba!

21. září 2008 v 13:27 | Mikey.88 |  Kreslířská tvorba
Tak tuhle kresbu jsem udělal dnes ráno cca kolem třetí hodiny. Nemohl jsem spát a tak mě napadlo udělat reprodukci vlastního digitálního obrazu. Snad se to podobá originálu :) Nakresleno 21.9.2008 formát A4.

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Napoleon - kresba

21. září 2008 v 13:22 | Mikey.88 |  Kreslířská tvorba
Tento portrét je moje srdcová záležitost :) Tvořil jsem jej v posteli, když mi nebylo zrovna nejlíp. Zrovna dávali čtyřdílný film o Napoleonovi a já dostla chuť ho zvěčnit. Můžete zhodnotit, nakolik se mi to povedlo. 5/2004 A4.
Kopírování jen se souhlasem autora:)

Pán s pleší - kresba

21. září 2008 v 13:20 | Mikey.88 |  Kreslířská tvorba
Další kresba ve stylu Leonarda. Tohle už není reprodukce ale pouze stylizace mého vlastního návrhu :) Nakresleno 5/2004 na A4.

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Studie: Ruce - Kresby

21. září 2008 v 13:17 | Mikey.88 |  Kreslířská tvorba
Rozpracovaná studie rukou, dlaní a prstů. Je to hojné téma, které se dobře zpracovává :) Výroba 5/2004 formát A4.

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Leonardo da Vinci - Kresba

21. září 2008 v 13:08 | Mikey.88 |  Kreslířská tvorba
Na jaře 2004 jsem zkusil udělat "kopii" autoportrétu Leonarda. Nejdřív jsem to zkusil na A4 ale výsledek se mi zdál trochu nedůstojný velikosti člověka, který mi je tak moc podobný :D Nikdy nic nedodělal a od všeho odbíhal k něčemu jinému. Nakonec jsem to předělal do A3. Snad je to alespoň trochu podobné originálu :D
Zde je originál...

Zde je má "reprodukce" :D

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Oko je oknem do duše - 2d art

19. září 2008 v 18:59 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tak tohle je nejnovější výtvor. Namaloval jsem jej za necelé tři hodiny a sám jsem byl překvapen, co za tak na mé poměry krátkou dobu vzniklo :) Mojí prioritou při malování je zachycení emocí a vtáhnout okolní svět do hloubky mé vize. Chci aby se podívali na obraz a řekli si, že je to hypnotizuje a přesně chápou, co je na obraze. Zde jsem se snažil zachytit čistotu a krásu nejen oka, ale i duše...:)

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Vznik obrazu Samurai !!! - 2d art

17. září 2008 v 21:57 | Mikey.88 |  Krok za krokem 2d art
Tak je to hotové. Už dlouho jsem měl v hlavě myšlenku, že tento po krocích předvedu vývoj tohoto obrazu od prvního návrhu od spolužáka Jakuba až ke konečné verzi :) Snad z mého podání pochopíte, jak bylo těžké ho namalovat :D Tedy začneme...
Nejdříve mi Jakub zaslal v Malování vytvořený návrh. Zjednodušeně popsal svojí vizi výsledného obrazu a já se ho snažil dodržet. Můžete posoudit :)

Jako další krok jsem pokračoval návrhem vlastní skicy, kde jsem si rozvrhnul světlo a základní barvy. Zde je vidět, že můj záměr byl, aby Samurai stojící v popředí jel na koni. Nakonec to dopadlo trochu jinak. Naskicování mi trvalo asi půl hodiny.

Když byla skica hotová, začal jsem jí přemalovávat do výsledného konceptu. Zvolil jsem pastelovější barvy a začal tvořit krajinu. Záměrně jsem se nezaměřil moc na oblohu, protože se jí budu zabývat později.

Poté jsem přidal další vrstvu s lesem a kopci v dálce. Tato vrstva už je konečná a v obraze se moc nezmění.

V tomto kroce jsem přidal detaily do pozadí ve střední části. To znamená převážnou část údolí.

V další vrstvě jsem rozeklané útesy upravil a přidal v levé straně údolí rozpadající se kameny.


Nyní přišel na řadu jeden z hlavních kroků, kterého jsem se bál. Měl jsem za úkol namalovat vojsko a je jasné, že pár postav by rozhodně nestačilo. Musel jsem si pro tento motiv vytvořit vlasní brush, (štětec) abych mohl reálně znázornit dav lidí ,řinoucí se údolím vstříc boji. Přidal jsem pod postavy stín a každou přilbu namaloval zvlášť. Pár postav v popředí jsem vytvořil v detailnější podobě ale u ostatních vojáků vzhledem ke vzdálenosti od pozorujícího jsem se spokojil s jednodušší variantou :)


V další vrstvě jsem přidal oblaka dýmu a prachu od pochodujících nohou, praporce a kopí. Jde sice o drobné a nepostřehnutelné detaily, ale mají v obrazu nepostradatelné místo.Nyní jsem domaloval travnatý porost v popředí. Dle Jakubova návrhu jsem jednotlivé trsy trávy umísťoval do rozvrženého obrazu :D Piplačka - fakt!


Vedlejším motivem obrazu jsou tři postavy Samuraiů, kteří jedou hned za ústřední postavou. (k té se dostaneme později) Zároveň jsem byl nucen navýšit trsy trávy, aby více zakryly nohy koní.


Právě byl přidán postavám lesk a detaily. Zároveň také hrad v pozadí spolu s dýmem z ohniště:) Hrad více tříští pozadí a tvoří tak se zbytkem pozadí věrnou krajinu středního Japonska.


Nyní jsem se začal věnovat hlavnímu tématu. Motivem je postava samuraie dle návrhu od Kuby. Docela jsem si musel vyhrát s detaily a docela mě to začínalo po pěti hodinách štvát :D Prevít jeden :)
Tímto krokem byly přidány lesky na meči a zbroji a zároveň přidána tráva pod nohy postavy. Kdybych to neudělal, tak by nám tu panáček létal a to nechceme:)


Konečnou fází byla obloha. Namaloval jsem Slunce jak vychází hodně brzo ráno. Poté byla upravena barevná hloubka a kontrast. Nakonec přidám podpis :) Tímto krokem je obraz hotov a všech 42 vrstev spojenou v jednu. Konečně je to zamnou ale stálo to za to! ;)

Zde předkládám pár detailů hlavních prvků tohoto obrazu.

Kopírování jen se souhlasem autora :) Díky


Vznik obrazu Armáda - 2d art

15. září 2008 v 23:17 | Mikey.88 |  Krok za krokem 2d art
Tak a máme tu první díl procházky, ve které vám částečně vysvětlím, jak vznikala prvotní verze Armády. Na začátku musí být inspirace. V hodně filmech, které se odehrávají ve středověku, starověku nebo dokonce ve Fantasy, jsou k vidění momenty, kde nastupuje impozantní mnohatisícové vojsko nepřítele a divák jen žasne nad obrovskou sílou, která z tak velkého počtu osob vzniká. Začal jsem tedy nejprve tím, že jsem si navrhnul pozadí. Neutrální se mi zdála hnědá barva a jako pozadí pro výsledný obraz jsem zvolil holé nevlídné kopce. Jako oblohu jsem použil Slunce na obzoru s parpsky, které procházejí skrze zvířený prach. Světlo tedy přichází z opačné strany, než z které se my díváme. Díky tomu v pozdějších fázích budou odlesky více zvýrazňovat vojáky v popředí :)
Když bylo pozadí vytvořeno, přešel jsem k načrtnutí vojska na rovince před námi. Později jsem přidal i neznatelné řady v pozadí. Někteří lidé mi řekli, že jsem měl zadní řady více zvýraznit a možná mají pravdu. Obraz je ale dokončen a já se mohu z chyb poučit do příště :)

Zároveň spolu s postavami vojáků na koních jsem domaloval i stíny.
Jako další krok bylo domalováno popředí před první řadou. Přidání detailů do terénu a zlepšení stínů :) Nedával jsem si moc záležet, neboť výsledek byl a pořád je pouze skica pro budoucí obraz.
Předposledním krokem bylo přidání odlesků a detailů vojsku. Každý detail (přilby,těla,koně) vojáků byl namalovám velice jednoduše tak, aby nerušil výsledný koncept. Při malbě jakéhokoliv obrazu (pokud to není zrovna moderna) je nutné znát alespoň základní fyzikální zákony vztahující se na světlo a stín. Bez toho se bohužel člověk neobejde a tak každý, kdo by si chtěl zkusit namalovat něco podobného podle tohoto článku, musí určit odkud bude padat světlo a kam dopadne stín. Výběr a umístění světelného zdroje je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí, než začnu aktivně tvořit :D

Odlesky jsou zabarveny lehce do modrého odstínu, aby evokovaly povrch leštěného kovu :)
Konečná část zahrnuje další detaily. Přidání dalších lesklých ploch, jednoduché vystínování postav v popředí a hlavně přidání kopí a praporců. Praporce ovlivňují výsledný obraz, protože přidávají do barevného spektra další dosud nepoužité odstíny :) Základní verze obrazu Armáda je hotov...
Zde přikládám i detail na ústřední motiv obrazu :) Jednotlivé tajy při tvoření detailů jsou vidět lépe....


Nakonec jsem obraz přetvořil do noční, temnější nálady a kompletně předělal oblohu. Přidáním úplňků a světel od pochodní v pozadí se zvýšila dramatičnost celé situace a obraz tak snad dostal další rozměr :)

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Samurai - 2d art

15. září 2008 v 22:19 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tak a je to tady! Nejnovější obraz, který vznikl v srpnu 2008. Dělal jsem ho 5 dnů a sháněl hodně referencí abych ho mohl vytvořit. Nastudovat krajinu Japonska i světelné podmínky stejně jako bojové odění vojáků z určené doby. Obraz představuje výjezd do útoku menší armády ve středním Japonsku ze svého stanoviště z hradu. Hrad je vidět v pozadí i s jemným pramínkem kouře od otevřeného ohně. Časové zařazení výjevu je cca 1565 :) V té době v Japonsku bojovali jednotliví šlechtici o nadvládu nad územím. Obraz je imaginární leč částečně založen na pravdě :)

Obraz vznikl na popud mého spolužáka Jakuba, který mi zadal svůj návrh. Jednoduchou kresbu, která jen vzdáleně připomínala hotový celek :) Sice jsem se od jeho výtvoru trošku odklonil ale i tak je stále poznat, že obraz je vytvořen podle jeho skicy. Mám v plánu zde připravit článek, který zachycuje vývoj tohoto obrazu... již brzy :)

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Noční můra - 2d art

15. září 2008 v 22:01 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Zdál se mi jednoho dne sen a ten sen zde můžete vidět... 3/2008

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Fire of Love

15. září 2008 v 21:47 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tenhle obraz je celkem nedávný. Namaloval jsem jej v červenci 2008 jako dárek pro tehdy ještě mojí partnerku. Bohužel to krachlo a tak obraz dostal svému jménu. Namalovla jsem srdce, jehož křídla hoří plamenem lásky. Každý plamen však jednou dohoří...

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Přízrak - 2d art

15. září 2008 v 21:36 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
To takhle jednou při hrnku kafe jsem neměl co dělat. Na černé pozadí jsem začal dávat barevné fleky a pak to rozmazal. V kafi byl rum a čím více jsem pil kafe, tím více jsem viděl jasnou tvář. Tvář něčeho, co připomínalo Fantomase spojeného s vetřelcem :D Na sklo monitoru (tehdy ještě CRT monitor :D ) jsem si načrtnul rysy obličeje a poté začal malovat. Nakonec to dopadlo tak, jak vidíte dole :)

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Krásná neznámá - 2d art

15. září 2008 v 21:28 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tento obraz sice není z roku 2008 ani z roku 2007 ale byl by hřích ho sem nedat :) Je to totiž první studie vlasů, jakou jsem kdy dělal. Je z září 2006 a je tvořen bez jakékoliv referenční fotky či obrázku.

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Lesní polostín - 2d art

15. září 2008 v 21:19 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tenhle obraz je z února 2008. Je to první obraz nového roku a díky tomu jsem chtěl použít jiný styl malby. Vypadá to jako ilustrace do knížky. Zkusil jsem něco jako impresionismus a vzešlo z toho toto sice malé, leč ucelené dílko :) Takové moje malé děťátko :D

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Medvídek - 2d art

15. září 2008 v 21:12 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tak tohle je hodně starý dílko. Někde z dubna 2006 :D Omlouvám se, že sem nedávám něco novějšího ale musel jsem to sem dát protože si spoustal idí myslí, že dělám jen depresivní věci. Jak je vidět, i nevinné hračky jsem zkoušel ;)Nesmějte se!
Kopírování jen se souhlasem autora :)

Jezero klidu - 2d art

15. září 2008 v 20:55 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Dne 24.12.2007 jsem se rozhodl jako dárek k svátkům a zároveň jako povzbuzení do období shonu a depresí namalovat obraz, který by vyzařoval pozitivní a klidnou smířlivou atmosféru :) Za 7 hodin jsem byl hotov. Nejvíc práce mi dala zabrat voda a její odraz a kupodivu, i když to není moc poznat, i obloha. Nemohl jsem se rozhodnout, co použiju a nakonec jsem zvolil jendoduché řešení, které mě napadlo. Snad se vám líbí :)
Kopírování jen se souhlasem autora:)

Portrét Davida

15. září 2008 v 20:43 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Jako druhou oběť v listopadu 2007 pro svůj portrét jsem si vybral kámoše Davida. Stejně jako u předchézího portrétu je z původní životní velikosti zmenšen asi na 20% velikost. Ruka mi dala docela zabrat ale nakonec to dopadlo relativně dobře a po asi 11 hodinách jsem obraz dokončil :D To byla fuška :)
Kopírování jen se souhlasem autora :)

Portrét Míši

15. září 2008 v 20:38 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
V listopadu 2007 jsem se rozhodl zvěčnit pár lidí, na kterých mi tehdy záleželo a záleží dosud. Jako první "oběť jsem si vybral svojí kámošku Míšu :) Maloval jsem to v životní velikosti a tak je jasné, že obraz zde prezentovaný je v mnohem menší velikosti :)

Kopírování jen se souhlasem autora :)

Slzy - 2d art

15. září 2008 v 19:16 | Mikey.88 |  Digitální tvorba
Tak na tomhle obrazu jsem si vyhrál docela dost. Záleželo mi na tom, aby z něho šel nějaký prožitek či emoce. Ten styl, o který se snažím se jmenuje emoční malba. Asi je to můj vynález a nebo taky ne. Jisté je to, že Slzy byly namalovány jako dárek a dal jsem do toho to co jsem mohl. Nejde o dokonalost... jen o myšlenku :) Děkuju lidem, že mi dali možnost namalovat něco takového.
Namalováno 9.9.2007
Kopírování jen se souhlasem autora :)